جراحی بینی (Rhinoplasty )

جراحی بینی (Rhinoplasty )

جراحی بینی (Rhinoplasty )

جراحی بینی (Rhinoplasty ) یکی از رایج‌ترین و مهمترین جراحی‌ها در حوزه زیبایی محسوب می‌شود. جراحی بینی (Rhinoplasty ) برای زیباسازی ظاهر بینی و یا بهبود عملکرد بینی و یا برطرف ساختن نواقص بینی انجام می‌شود. جراحی بینی (Rhinoplasty ) در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد اما در برخی نقاط دنیا به دلایل ویژگی‌های قومی و ژنتیکی و یا فرهنگی واجتماعی، تقاضای بیشتری برای عمل زیبایی بینی وجود دارد. جراحی بینی بسته به افراد مختلف، می‌تواند منجر به کوچک یا بزرگ شدن اندازه بینی، تغییر شکل بینی، پهن تر یا باریک تر شدن نوک بینی و یا تغییر ارتفاع یا طول بینی منجر گردد.

در کسب بهترین نتایج در عمل جراحی زیبایی بینی عوامل زیر می‌تواند به عنوان عوامل کلیدی در موفقیت عمل بینی مطرح باشد.

  • نوع بینی : معمولا دو نوع بینی استخوانی و گوشتی در افراد دیده می‌شود. نتیجه عمل در بینی‌های استخوانی بسیار بهتر از بینی‌های گوشتی می‌باشد. در مجموع سه بافت استخوان، غضروف و پوست بینی عوامل تاثیر گذار بر روی عمل جراحی بینی (Rhinoplasty ) هستند. به عنوان مثال پوست ضخیم و چربی موجود در بینی‌های گوشتی اجازه کوچک کردن زیاد را به جراح نمی‌دهد.
  • تکنیک جراح : مهمترین عامل در زیبایی جراحی بینی (Rhinoplasty ) به جراح و تکنیک‌های جراحی وی و از همه مهمتر به تجربه جراح بستگی دارد. یک جراح با تجربه می‌تواند با بکارگیری تکنیک‌های مناسب بهترین نتیجه را در جراحی بینی (Rhinoplasty ) بدست آورد.
  • مراقبت‌های پس از عمل جراحی بینی (Rhinoplasty ): این عامل عمدتا به خود فرد بستگی دارد. تمامی توصیه‌های لازم بعد از عمل جراحی بینی  توسط پزشک به بیمار به صورت مکتوب گفته خواهد شد .اجرای دقیق این توصیه‌ها و مراجعات لازم به پزشک معالج ، تاثیر مهمی در رسیدن به نتیجه دلخواه را دارد.

باید یادآور شد که علاوه بر سه عامل فوق، آگاهی فرد از جراحی بینی و محدودیت‌های آن و نوع انتظار فرد از این جراحی ، تاثیر مهمی در رسیدن به نتیجه دلخواه را خواهد داشت.

جراحی‌های زیبایی (Cosmetic Surgery)