درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

Platelet-rich plasma) PRP)

Platelet-rich plasma) PRP) یا درمان با پلاسمای غنی از پلاکت، روشی نوین برای درمان ریزش مو در خانم‌ها و آقایان است. در روش Platelet-rich plasma) PRP ) از ترکیبات بدست آمده از خون برای بازسازی مناطق مورد نظر استفاده می‌کنند. این ترکیبات در بخشی از خون به نام «پلاسمای غنی از پلاکت» وجود دارد. در واقع Platelet-rich plasma) PRP) با پلاکت، سلول‌های بنیادی و عوامل رشد غنی شده است. بنابراین زمانی که این مواد به پوست تزریق می‌شود از طریق ترشح فاکتورهای رشد در ناحیه تزریق، به روند بهبود سرعت می‌بخشد. روش Platelet-rich plasma) PRP) ، روشی ساده و بدون جراحی و با استفاده از مواد طبیعی است. روش  PRP به عنوان یک عامل موثر در تحریک رویش مجدد مو، تقویت رشد مو و کمک در ارتقاء کیفیت اعمال کاشت مو، مورد توجه متخصصین بسیاری قرار گرفته است.

مزایای استفاده از PRP برای درمان ریزش مو عبارتند از:

  • درمانی ساده و غیر جراحی
  • کل مدت این عمل حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد
  • نتایج ایمن و مطمئن
  • دوره بهبودی بسیار سریع
  • ایجاد ظاهری طبیعی در پایان درمان

درمان با روشPRP در سه مرحله انجام می شود

  1. خون گیری از بیمار به میزان معمولا حدود ۸ میلی لیتر توسط کیت مخصوصPRP
  2. سانتریفوژ و جداسازی پلاکت ها و پلاسما از گلبول های قرمز
  3. فعال سازی پلاکت ها و تزریق آن در زیر پوست سر

از آنجا که پلاسمای غنی شده از خون شخص بیمار تولید می‌شود، هیچ واکنش آلرژیکی با PRP وجود ندارد. در جهت دست یافتن به نتیجه مطلوب، بهتر است عمل تزریق PRP در حدود ۵ مرتبه به صورت هر ۳ تا ۴ هفته یک بار، تکرار شود

ورم و قرمزی مختصر در پوست سر پس از تزریق، طبیعی می‌باشد. در صورت درد و سوزش خفیف پس از تزریق مصرف استامینوفن بلامانع است ولی توصیه می‌شود از داروهای ضد التهاب ماندد ایبوبروفن، دیکلوفناک و … بدلیل احتمال تداخل اثرات درمانی پرهیز گردد.

مو

کاشت مو