اصلاح طرح لبخند (Smile Makeover)

اصلاح طرح لبخند (Smile Makeover)

اصلاح طرح لبخند (Smile Makeover)

اصلاح طرح لبخند (Smile Makeover)، یک نوع درمان بسیار مهم در حوزه دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی می‌باشد. به یقین یکی از جلوه‌های گویا و لطیف در انسان لبخند زیبا و دلنشین اوست. زیبایی لبخند، حاصل هماهنگی و هارمونی اجزاء صورت و شکل دندان هاست.

برای رسیدن به لبخندی هالیوودی و شیک ممکن است تغییراتی در فرم لثه، طول دندان، فاصله و برجستگی دندان‌ها ایجاد شود تا در نهایت لبخندی زیبا حاصل شود. در واقع رابطه مستقیمی بین اجزای صورت، اندازه‌ها و رنگ و شکل آنها در ترکیب با یکدیگر وجود دارد که رعایت تناسب این روابط چهره را خواستنی و دوست داشتنی می‌کند. در اصلاح طرح لبخند (Smile Makeover) ويژگي کل و تک تک اجزاء صورت، تن پوست، رنگ مو، رنگ، پهنا، بلندا، شکل و نماي دندان، بافت لثه و لب‌ها در نظر گرفته مي‌شود تا در نهايت لبخندي رويايي خلق شود. اصلاح طرح لبخند (Smile Makeover) بنا به دلايل متعدد و متناسب با خواسته‌ها و شرايط منحصر به فرد هر بيمار انجام مي‌شود.

امروزه با پیشرفت های موجود در دندانپزشکی هر فردی با هر مشکل در دندان می‌تواند اقدام به اصلاح طرح لبخند (Smile Makeover) دندان نماید، که البته برای ماندگاری این ترمیم ها باید مراقبت‌های بعدی از آنها به درستی صورت گیرد.

فرآیند اصلاح طرح لبخند (Smile Makeover) و داشتن لبخند زیبا، توسط دندانپزشک زیبایی از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان از قیبل لمینیت، ونیر یا کامپوزیت ونیر، باندینگ دندان، کاشت دندان و سفید کردن دندان ( بلیچینگ) و روکش گذاری با روکش‌های فول و تمام سرامیک دندان‌، اصلاح لبخند لثه‌ای و غیره انجام می‌شود . با این روش‌ها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد در دندان‌ها اصلاح می‌شود و لبخندی زیبا و جذاب به داوطلب اصلاح طرح لبخند (Smile Makeover) هدیه می‌شود .

شکل صورت، انتظارات شخصی، سن و جنسیت از عوامل موثر در انتخاب نوع طرح لبخند می‌باشد. لبخند زيباي جديد با رعايت بهداشت دهان و دندان و مراجعه منظم به دندانپزشک ساليان سال ماندگار خواهد بود.

دهان و دندان