بالون معده (Gastric Balloon)

بالون معده (Gastric Balloon)

بالون معده (Gastric Balloon)

بالون معده (Gastric Balloon) یکی از جدیدترین انواع روش‌های کاهش وزن است. این بالون همانند یک توپ پر از هوا، مایع یا مخلوطی از هر دو به طور موقت درون معده جاگذاری می‌شود. بالون‌های حاوی هوا به دلیل سبک‌تر بودن عوارض کمتری به همراه دارند. بالون سیلیکونی درون معده با نمک استریل پر می‌شود و سپس با محدود کردن فضای درون معده و کاهش مواد غذایی مصرفی به کم شدن وزن کمک می‌کند و همچنین باعث احساس سیری سریع‌تر در فرد می‌گردد. حجم معده در حالت معمولی حدود ۹۰۰ میلی‌لیتر است ولی پس از گذاشتن بالون حدود ۷۰۰ میلی‌لیتر کاهش می‌یابد. عمل بالون معده (Gastric Balloon) ، يك جراحی سرپايي و از طريق آندوسكوپي است كه نياز به بيهوشي و بستري ندارد.

لاغری با بالون معده (Gastric Balloon)  برای افرادی که با کمک رژیم غذایی و فعالیت بدنی موفق به کاهش وزن نشده‌اند و فعلاً قصد اعمال جراحی سنگین کاهش وزن را ندارند، یک گزینه‌ی بسیار عالی محسوب می‌شود. این روش نیز همانند سایر روش‌های کاهش وزن مستلزم تعهد به یک سبک زندگی سالم است. برای نتیجه گرفتن طولانی مدت از بالون معده (Gastric Balloon) تغییرات سالم دائمی در مواد غذایی دریافتی و همچنین انجام ورزش منظم نیاز است. قرار دادن یک بالون داخل معده می‌تواند با کمک به کاهش وزن فرد، خطر ابتلا به بسیاری‌ از بیماری‌های مرتبط با چاقی و اضافه وزن را کاهش دهد.

پس ازجراحی بالون معده (Gastric Balloon) ، در صورت رعایت رژیم غذایی مناسب، شخص حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد از وزن اضافی خود را از دست خواهد داد.. بالون معده (Gastric Balloon) یک روش موقتی برای کاهش وزن است و مدت زمان مجاز استقرار بالون در داخل معده، بر اساس نوع و کیفیت بالون بین ۶ ماه تا ۱ سال است. به دلیل عدم تأثیر همیشگی بالون معده، داشتن و حفظ یک رژیم غذایی سالم و سبک زندگی خوب بسیار مهم است.

کاهش وزن به کمک جراحی