بلفاروپلاستی (Blepharoplasty)

بلفاروپلاستی (Blepharoplasty)

بلفاروپلاستی (Blepharoplasty)

بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) یا عمل زیبایی پلک، یکی از شایعترین روش های جراحی زیبایی است. جراحی بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) با برداشتن پوست، چربی و عضله اضافی و اصلاح موقعیت پلک، باعث بهبود قابل توجهی در ظاهر فرد شده و قیافه‌ای جوانتر و سرحال تر به فرد می‌بخشد. نتایج مفید جراحی بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) تا سال‌ها و گاهی به صورت مادام العمر برای فرد باقی می‌ماند.

انواع جراحی بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) :

جراحی بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) ممکن است به تنهایی و یا همراه با سایر روش‌های جراحی زیبایی مثل کشش پوست صورت یا بالا کشیدن ابرو یا تزریق بوتاکس انجام شود. بطور کلی جراحی بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) سه نوع جراحی اصلی را شامل می‌شود که هریک مزایا و کاربردهای خاص خود را دارد.

جراحی پلک فوقانی: درجراحی پلک فوقانی پوست اضافه روی پلک فوقانی و کیسه‌های چربی (که به صورت پف کردگی بالای پلک تظاهر می‌کند) برداشته می‌شود. به علاوه در صورتیکه افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد می توان آن را در حین عمل اصلاح کرد. جراحی پلک فوقانی باعث بهبود شکل و موقعیت پلک فوقانی می‌شود. به علاوه در صورتی که وجود پوست اضافه یا افتادگی پلک باعث محدودیت دید جانبی شده باشد این مشکل را برطرف می‌کند و در مجموع ظاهری جوان‌تر و زیبا‌تر به فرد می‌بخشد. گاهی عمل جراحی بالا کشیدن ابرو نیز همراه با جراحی پلک فوقانی انجام می شود.

جراحی پلک تحتانی: جراحی پلک تحتانی بیشتر به منظور برداشتن کیسه‌های چربی زیر پلک تحتانی که حالت پف کردگی چشم را ایجاد می‌کنند انجام می‌گیرد. معمولاً بخشی از پوست پلک تحتانی نیز برداشته می‌شود. این تغییرات در مجموع باعث ایجاد ظاهری جوان‌تر در فرد می‌شود.

جراحی از طریق ملتحمه (Transconjunctival Blepharoplasty) :این روش بیشتر در افراد جوان به کار می‌رود که پوستشان هنوز خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده است و قوام نسبتاً سفتی دارد. در این روش بدون آن که پوست دستکاری شود از طریق برشی در پشت پلک تحتانی (در سمت ملتحمه) کیسه‌های چربی زیر پلک برداشته می‌شود. مزیت این روش آن است که نیازی به ایجاد برش بر روی پوست ندارد.

چشم

جوانسازی پوست