بخشنامه روادید رایگان سفر به عراق برای شهروندان ایرانی صادر گردید.

بخشنامه روادید رایگان سفر به عراق برای شهروندان ایرانی صادر گردید.

دفتر نخست وزیری عراق، بخشنامه رایگان شدن روادید سفر به این کشور برای شهروندان ایرانی را صادر کرد.

العالم عراق

در پی نشست هفته گذشته شورای وزیران عراق و تصویب رایگان شدن رواید سفر ایرانیان به این کشور، دفتر نخست وزیری عراق با صدور بخشنامه ای رسما اجرای این مصوبه را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه با امضای ‘مهدی محسن العلاق’ سرپرست دبیرخانه هیات دولت عراق آمده است که بر اساس قاعده اقدام متقابل از تاریخ اول آوریل ۲۰۱۹ (۱۲ فروردین ۹۸) و به استناد ماده ۳۶ قانون اقامت اتباع خارجی در عراق (قانون شماره ۷۶ مصوب سال ۲۰۱۷) هزینه های صدور روادید برای ایرانیان صفر می شود.

در این بخشنامه همچنین بر حذف عوارض سازمان گردشگری عراق از کاروان های ایرانی که تاکنون به مبلغ ویزا اضافه می شد نیز تاکید شده است.

بر این اساس برای صدور روادید سفر به عراق برای ایرانیان دیگر هزینه ای دریافت نخواهد شد اما ارائه مدارک متقاضیان و صدور ویزا به قوت خود باقی است و شهروندان ایرانی و عراقی بدون ویزا نمی توانند به کشورهای یکدیگر سفر کنند.

همزمان ‘ایرج مسجدی’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز اعلام کرده بود که اقدامات لازم برای صدور روادید رایگان از تاریخ یاد شده برای شهروندان عراقی در این سفارت و سایر نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق آغاز شده است.

صفحه اصلی

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن این فیلد ضروری است *