اصفهان

اصفهان

اصفهان

اصفهان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و یکی از مقاصد اصلی گردشگران در خاورمیانه به شمار می‌رود. این شهر، سومین شهر پهناور و پرجمعیت ایران پس از تهران و مشهد است. شهر اصفهان به واسطه تاریخ کهن و آثار باستانی بیشمار،‌ از شهرهای معروف جهان است و به گفته آندره مالرو فقط با دو شهر‌ پکن و فلورانس قابل مقایسه است. بناهای تاریخی متعددی در شهر وجود دارد که شماری از آن‌ها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. این شهر به داشتن معماری زیبای اسلامی، پل‌های سرپوشیده، مسجدها و مناره‌های منحصربه فردش نام آور است. این امر سبب شده تا در فرهنگ عامه، اصفهان نصف جهان، لقب بگیرد.

قسمت اعظم آثار این شهر به زمان پس از اسلام به‌ویژه دو دوره سلجوقی و صفوی تعلق دارد که آثاری نفیس در میان مساجد،‌ کاروانسراها،‌ میادین و پل‌ها و خیابان‌ها از آن دوران به جای مانده است.

زاینده‌رود بزرگترین رودفلات مرکزی ایران از کوه‌های زاگرس ایران سرچشمه گرفته و از میان اصفهان می‌گذرد. اصفهان سرشار از آثار هنری و تاریخی است که میدان نقش‌جهان، سی و سه پل، پل خواجو، مسجد جامع، منار جنبان، برج کبوترخانه، گذر چهارباغ عباسی، کاخ چهلستون، آتشگاه اصفهان، کاخ عالی‌قاپو، کاخ هشت بهشت، کلیسای وانک از بارزترین آن‌ها هستند.

اصفهان یکی از مرکزهای اصلی و تأثیرگذار برای درمان بیماران در ایران محسوب می‌شود. با توجه به عزم مدیران شهری در حوزه گردشگری، بخش خصوصی در زمینه گردشگری سلامت پا به عرصه گذاشت و فعالیت خود را تحت عنوان شهرک سلامت در این شهر آغاز کرد. این مجموعه توانایی گردهمایی پزشکان داخلی و خارجی و همچنین جذب بیماران از سراسر دنیا را داراست. با تاسیس شهرک سلامت ،این شهر میزبان یکی از بزرگ ترین جاذبه‌های گردشگری سلامت در ایران خواهد بود.  شهرک سلامت  شامل ۳۳ درمانگاه تخصصی، ۲۵ پارکلینیک، هتل پنج ستاره ۱۲ طبقه، بیمارستان هزار تختخوابی و مجموعه ای از پارکینگ ها است.

ایران

جاذبه‌های طبیعی

جاذبه‌های طبیعی با خواص درمانی

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن این فیلد ضروری است *