تهران

تهران

تهران

تهران بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر ایران، مرکز استان تهران و پایتخت ایران زمین می باشد. این شهر بزرگ‌ترین شهر فارسی‌زبان جهان است. این شهر که با نماد برج آزادی و برج میلاد در میان جهانیان شهرت دارد، کلان شهری است وسیع و پرجمعیت که طبیعت، تاریخ ، تکنولوژی و صنعت را در هم آمیخته است. در مرکز و حومه این شهر، اماکن تاریخی مذهبی نظیر مساجد، کلیساها، کنیسه‌ها، و آتشکده‌ های زرتشتیان قرار گرفته‌است.

 

این شهر دارای باغ‌ها، کاخ‌ها و موز‌های متعددی است. بیش از ۳۰ موزه در سطح این شهر  به فعالیت مشغولند. باغ و عمارت عین‌الدوله، باغ فردوس، باغ نگارستان و کاخ گلستان نمونه‌هایی از باغ‌های این شهر می‌باشند. تهران یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری ایران به حساب می‌آید.

 

میدان و برج آزادی، برج میلاد، پل طبیعت و کاخ گلستان از جاذبه‌های گردشگری مهم  این شهر  هستند. پیشینهٔ زندگی در تهران به دوران نوسنگی برمی‌گردد و کاوش‌های باستان‌شناسی صورت گرفته ، منجر به کشف اسکلت‌های ۷۰۰۰ سالهٔ انسان و ابزارهای سنگی شد. تهران با جذب ۱/۶۴ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۶ میلادی، یکی از مهم‌ترین شهرهای خاورمیانه در زمینهٔ گردشگری بوده‌است. به عنوان قلب تپنده ایران، این شهر میزبان شماری از معتبرترین بیمارستان‌های ایران بوده و دارای پزشکان بین‌المللی و نیز بیمارستان‌های مجهزی است که امکاناتی چون هتل، رستوران و کافه را نیز برای مراجعان خود فراهم می‌کنند. گردشگران سلامت برای انجام خدمات پزشکی در زمینه هایی چون ناباروری، دندانپزشکی، چشم پزشکی، سلول درمانی و پوست از کشورهای مختلف به این شهر سفر می‌کنند.

ایران

جاذبه‌های طبیعی

جاذبه‌های طبیعی با خواص درمانی

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن این فیلد ضروری است *