جزیره کیش

جزیره کیش

جزیره کیش

جزیره کیش، در جنوب ایران و میان آبهای نیلگون خلیج فارس واقع شده است. کیش با بیش از یک میلیون گردشگر در سال، یکی از مطلوب‌ترین نقاط برای گردشگران به شمار می رود. جزیره کیش در سال ۱۳۶۱ به عنوان نخستین منطقه آزاد اقتصادی ایران برگزیده شد.

جزیرهٔ کیش میزبان رویدادهای متعدد ورزشی بین‌المللی بوده‌است. این جزیره همچنین سابقهٔ میزبانی تور جهانی والیبال ساحلی را داراست. ورزش‌های آبی نیز در این جزیره بسیار پرهوادار هستند و توسط گردشگران و مردم انجام می‌شوند. این جزیره  سالانه پذیرای بیش از یک‌میلیون نفر گردشگر داخلی و خارجی است. عدم نیاز به دریافت ویزای ورود برای کلیهٔ اتباع خارجی، یکی از زمینه‌های ورود گردشگران خارجی است.

از جاذبه‌های تاریخی این جزیره می‌توان به شهر باستانی حریره، پایاب و کاریز اشاره کرد.  مسجد امیر مربوط به دوره قاجار است و در جزیره کیش واقع شده است. این اثر در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۷۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. علاوه بر آثار تاریخی که مورد توجه گردشگران است، پارک‌های ساحلی و تفریحی مانند تم پارک آبی اوشن، پارک هنر، ساحل مرجانی، سواحل ماسه‌ای-مرجانی، باغ وحش، آکواریوم، باغ پرندگان کیش، دلفیناریوم، شهر زیر زمینی کاریز، کلبه هور، کشتی‌های تفریحی و همچنین کشتی به گل نشسته یونانی از دیگر دیدنی‌های کیش می‌باشند.

امروزه اقتصاد این جزیره برپایه گردشگری و تجارت استوار است. این منطقه از پتانسیل‌های بالای خود بهره برده تا به یکی از قطب‌های گردشگری سلامت در ایران بدل شود. این پتانسیل‌ها عبارتند از: سطح نسبتا بالای خدمات و زندگی، شرایط اقلیمی خاص در ۹ ماه از سال، جاذبه‌هایی مانند گردشگری ساحلی و آبی و نیز استقبال بیمارستان‌ها از راه اندازی سایت‌های گردشگری سلامت در این جزیره.

ایران

جاذبه‌های طبیعی

جاذبه‌های طبیعی با خواص درمانی

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن این فیلد ضروری است *