شیراز

شیراز

شیراز

شیراز یکی دیگر از مقصدهای عمده گردشگری در ایران، و شهر خوش آب و هوای ایران است. این شهر یکی از شهرهای بزرگ ایران و کلان‌شهر زیبای این کشور و مرکز استان فارس است. نام شیراز در کتاب‌ها و اسناد تاریخی، با نام‌های مختلفی نظیر «تیرازیس»، «شیرازیس» به ثبت رسیده‌است.

شهر شیراز به شهر شعر ، باغ و گل و بلبل معروف است و به سبب جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی فراوان، همواره گردشگران بسیاری را به سوی خود فرامی‌خواند.

شیراز به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری و توریستی ایران مطرح بوده و با جاذبه‌های تاریخی فراوان برای گردشگران داخلی و خارجی شناخته شده‌است. از جاذبه‌های تاریخی این شهر می‌توان به آرامگاه حافظ، آرامگاه خواجوی کرمانی، آرامگاه سعدی، ، باغ ارم، عمارت باغ ایلخانی، عمارت باغ نشاط، عمارت کلاه‌فرنگی، باغ نظر، مسجد نصیرالملک،قصر ابونصر، موزهٔ پارس و  موزهٔ هفت‌تنان، اشاره کرد.

تخت جمشید یا پرسپولیس، نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که طی سالیان، پیوسته پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده‌است. تخت جمشید در مرکز استان فارس،  در ۵۷کیلومتریشیراز قرار دارد. این مکان تاریخی از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است.

چشمه‌های طبیعی موجود در اطراف شیراز هم از جهت آب‌درمانی و هم از جهت جذب گردشگر برای صنعت گردشگری استان فارس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. برای گردشگران سلامت که به این شهر سفر می‌کنند، هم جاذبه های طبیعی آن وسوسه انگیز است و هم امکانات پزشکی مجهز با هزینه کم‌تر و پزشکان متخصص و ماهر. این شهر از زمان انجام نخستین پیوند کبد موفقیت آمیز در خاورمیانه، اعتباری بین المللی کسب کرده است. از آن زمان، به یکی از بزرگ ترین مراکز پیوند کبد در دنیا بدل شده و در طی یک سال بیش از ۶۰۰ عمل پیوند کبد در آن انجام شده است.

ایران

جاذبه‌های طبیعی

جاذبه‌های طبیعی با خواص درمانی

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن این فیلد ضروری است *